Łysienie to bardzo przykre zjawisko. Jednakże jest to proces, któremu można obecnie skutecznie przeciwdziałać.  Dzięki dynamicznemu rozwojowi  medycyny plastycznej  oraz mikrochirurgii wiele mężczyzn i kobiet ma możliwość niezwykle skutecznego leczenia nieestetycznej dolegliwości przez zastosowanie różnych metod. Jedną z nich jest transplantacja włosów.  Ale warto zauważyć, że leczenie łysienia nie jest  takie proste; wymaga bowiem poświęcenia czasu oraz niezłych pokładów oszczędności. Mimo tego warto łysieniu  przeciwdziałać, by w późniejszym czasie nie dopuścić do całkowitej straty włosów.

Sposoby zagęszczania włosów

Istnieją różne metody na zagęszczanie włosów. Ale najbardziej popularnym  i bardzo często współcześnie wykorzystywanym jest  przeszczep włosów. Jest on prawie w każdym przypadku skuteczny. Zabiegi takie wykonywane są już w większości prywatnych klinik, których w całej Polsce wciąż przybywa.   Ale zagęścić włosy możemy także w inny sposób – poprzez peruki. Jednak dla wielu osób to nie jest korzystne rozwiązanie, bowiem taki sposób ukrywa tylko  łysinę.  Mimo tego, że  współczesna peruka wygląda niemal jak prawdziwa czupryna, to jednak dla wielu stanowi barierę, że jednak coś się jednak ukrywa. Są peruki  sztuczne, bardzo naturalne o różnych długościach –  długie, półdługie oraz króciutkie.

O transplantacji włosów

Możliwości bardzo skutecznego zabiegu transplantacji włosów pojawiła się zaraz przy końcu lat 90 – tych ubiegłego wieku.  Pierwsze techniki  przeszczepu włosów były podejmowane wcześniej przez naukowców amerykańskich, ale nie przyniosły pożądanych rezultatów. Wielki przełom w transplantacji włosów był możliwy w 1996 roku; odkryto wówczas, że nie tylko same włosy winny ulec przeszczepowi, ale także i mieszki włosowe ( z nich bowiem wyrastają włosy). Obecnie wszystkie techniki przeszczepu włosów są bardzo udoskonalane, nawet do takiego poziomu, że  efekty transplantacji są  trwałe i bardziej  estetyczne, a proces wzrastania włosa na nowym placu nie został  zaburzony.  Przeszczepy włosów są zabiegami skutecznymi i dają osobom z łysiną  możliwość osiągnięcia wspaniałych efektów.  Jedynym minusem tego typu metody jest ich nadal bardzo wysoki koszt.

Transplantacja włosów polegać będzie na przeszczepieniu  mieszków włosowych, znajdujących się z tyłu naszej głowy na miejsce ubytku włosów. Tego typu zabieg odbywa się określonymi etapami. Zwykle wystarczy poddać się  trzem – czterem zabiegom, by uzyskać  efektowne zagęszczanie włosów. Transplantacja włosów to jedna z najlepszych metod na pełną czuprynę. Zabieg nie posiada wady sztucznej  fryzury. Za to mamy naturalne i w całości prawdziwe włosy. Efekty można przyrównać do  pewnego rodzaju odwrócenia czasu; włosy co prawda nie będą  tak samo gęsto wyrastały jak przed utratą, ale będą żywe i co najważniejsze własne.

Warto jeszcze wspomnieć, że transplantacja włosów to zabieg, w którym to sam pacjent jest dla siebie dawcą mieszków włosowych. Takie działanie pozwala na uniknięcie ( możliwego do wystąpienia) ryzyka odrzucenia przeszczepu. Wycięte z  owłosionego miejsca na głowie niewielkie „porcje” skórne wraz z mieszkami przenoszone są w miejsce trwałego ubytku włosa.  Po wykonanym zabiegu „skrawki skórne z mieszkami wrastają w nowe miejsce i na nim zaczynają produkcję nowych włosów.

Transplantacja włosów w polskich klinikach

Do niedawna – dobrych kilkanaście lat temu transplantacja włosów możliwa była do wykonania tylko w zagranicznych bardzo drogich klinikach. Obecnie już w Polsce istnieje przynajmniej kilka tego typu  klinik. Mimo to zabieg przeszczepu włosów dla wielu jest tylko szczytem marzeń.  Powodem takiego stanu rzeczy jest jego zbyt wygórowana cena. Jednakże trzeba wyobrazić sobie, jakich umiejętności i precyzji wymaga zabieg, by osiągnąć pełny sukces wizualny.

Kto może skorzystać z transplantacji?

Warto wiedzieć, że transplantacji włosów nie każdy może się poddać. Aby zostać kandydatem nie wystarczy posiadać określoną kwotę pieniędzy.  Ponieważ w przeszczepie wykorzystuje się własne włosy, trzeba ich posiadać na tyle, by móc je transplantować. Ponadto  muszą to być zdrowe włosy, a ściślej rzecz biorąc – mieszki włosowe, będące w prawidłowej aktywności oraz  żywotności. Jeżeli u danej osoby  występuje  ryzyko całkowitego wyłysienia to nie jest to dobry kandydat do zabiegu transplantacji.

Zabieg transplantacji dla mężczyzn i kobiet

Bardzo częstymi pacjentami klinik transplantacyjnych są przeważnie mężczyźni. To u nich pierwszą diagnozą było łysienie androgenowe – zależne w dużej mierze od działalności hormonów. A zatem utrata włosów, mimo, że postępująca, raczej nie dotyczy  potylicznego obszaru  głowy, a wiec tej części, z której można użyć włosów do przeszczepu.

Ale transplantacja włosów może być wykonywana kobietom. Jest to zabieg możliwy do wykonania, bowiem włosy kobietom raczej przerzedzają się, albo występuje  łysienie miejscowe, a to z kolei jest korzystnym czynnikiem, który pozwala na pobranie wystarczającej ilości włosów do transplantacji. Transplantacja włosów u kobiet to przede wszystkim metoda na zagęszczenie włosów, bądź też na wypełnienie miejscowych i trwalszych ubytków.

5,1 k

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *