Obecnie wielu mężczyznom wypadają włosy w nadmiarze. Jest ten proces powodowany wieloma czynnikami, wśród których można wymienić predyspozycje genetyczne, czy narastający stres. Łysienie jest dla współczesnych mężczyzn wielkim problemem, nie tylko natury estetycznej – wielu z tego powodu przeżywa frustracje. Z takich powodów ważne jest dla każdego mężczyzny by  odnaleźć skuteczne sposoby na łysienie. Jest ich przynajmniej kilka, poniżej przedstawiamy niektóre.

Naturalne sposoby przeciwdziałające łysieniu

Naturalne sposoby na łysienie są całkowicie bezpieczne i można je śmiało stosować we wszystkich typach łysienia – prócz androgenowego, które uwarunkowane jest czynnikami genetycznymi.  Na ten rodzaj łysienia warto zastosować inne skuteczne środki. Warto powiedzieć, że te sposoby naturalne mają zastosowanie wyłącznie jako profilaktyka. Trzeba zatem je stosować do dbania o bujne i gęste włosy.  Wśród metod, które były stosowane już od wieków przez nasze prababcie,  można wymienić na przykład maseczki, maski, jak też wszelkiego rodzaju płukanki ziołowe do przemywania włosów. Tego typu specyfiki domowe mogą wpłynąć tylko na poprawę kondycji i zdrowia włosów na naszej głowie. Ponadto doskonale wzmocnią je.   Do sporządzenia takich naturalnych maseczek można wykorzystać kilka kropli soku z cytryny, czarną rzodkiew,  żółtko jaja , miód, a nawet piwo. Sporządzenie maseczki na włosy nie jest zbyt trudne i nie wymaga specjalnego przygotowania. Trzeba jedynie znać przepis na maseczkę.

Wybierzmy odpowiedni szampon na łysienie

Szampon przeciwdziałający łysieniu jest dobrym wyjściem wyłącznie profilaktycznym. Jeżeli nasze nadmierne wypadanie włosów nie jest rezultatem poważniejszych chorób , to można profilaktyczne wybrać taki rodzaj szamponu, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Ale sami nie podejmujmy decyzji o kupnie takiego czy innego szamponu – warto to skonsultować z lekarzem, on z pewnością fachowo dobierze specyfik.  Jeżeli cierpimy na łysienie z bardziej złożonych  przyczyn, to nieunikniona staje się wizyta u specjalisty. Szampon w takiej sytuacji na nic się nie zda. W poważniejszych przypadkach łysienia stosuje się kuracje lecznicze z wykorzystaniem leków czy specjalistycznych zabiegów.

A w jaki sposób działają szampony na łysienie? Jest to przede wszystkim uzależnione od szamponu i jego działania. Zazwyczaj tego typu szampony przeciwdziałają rozwojowi aktywnej formie testosteronu –  DHT.  Ponadto takie specyfiki  są połączeniem stymulacji porostu włosów i doskonałego nawilżenia. Oprócz tego szampony dostarczają i aminokwasów, co przekłada się na powiększenie gęstości i grubości włosów.  Działanie z tych kierunków doskonale  odżywia skórę głowy, a także stymuluje wzrost włosów.   Niektóre szampony na łysienie tak zostały skomponowane, że mogą ich używać nie tylko mężczyźni; kobiety też z nich skorzystają bez obaw.  Są one polecane w zaawansowanym łysieniu, jak też przy „świeżej” łysinie.

Warto powiedzieć, że szampony na łysienie opierają się na naturalnych składnikach, które są bezpieczne dla skóry głowy.  Najczęściej w szamponach znajdziemy takie składniki jak:  ekstrakt z palmy sabałowej, finasteryd czy  minoxidil. Ponadto składnikami szamponów mogą być także kofeina, witamina B 3 oraz pantenol. To dzięki nim włosy na nowo wzrastają i znacznie dłużej żyją, a także nadają elastyczności.

A  leki na łysienie?

Są one stosowane przy poważniejszych formach łysienia. Do leków farmakologicznych doustnych wymienia się taki, który przeciwdziała łysieniu  typu męskiego.  To lek, który opracowała firma Merck jest jedynym, przedstawiającym  skuteczne działanie przy regularnym zażywaniu.  Ten doustny preparat zawiera związek, który wspomaga  proces niszczenia dihydrotestosteronu – DHT. Trzeba wiedzieć, że DHT jest swoistą odmianą testosteronu, dosyć  aktywną. Liczni badacze uważają ją za przyczynę nadmiernej utraty włosów. ą przyczynę łysienia. Niszczące działanie tej aktywnej formy powoduje degradację wszystkich komórek włosowych. Lek opracowany przez firmę Merck jest skuteczny, bowiem  swym działaniem powoduje zmniejszenie w koncentracji serum DHT. Dzięki temu  preparat doustny  spowalnia, a  w niektórych przypadkach nawet zatrzymuje proces wzmożonej utraty włosów.  Wielu uważa, że powinien być on lekiem, który przewodzi kuracji leczniczej przeciwdziałającej procesom łysienia.

Aby zwalczyć oznaki łysienia  można zastosować jeszcze inny lek.  Są to retinole, które dosyć często znajdują zastosowanie w kuracjach leczniczych.  Retinole są pochodnymi witaminy A, które mają duży wpływ na proces odnowy i odbudowy komórek włosowych. Zastosowanie retinoli w miejscowej terapii spowoduje porost nowych włosów. Działalność retinoli jest dwukierunkowa. Z jednej strony  retinol zaaplikowany na skórę głowy działa jak łagodny  peeling. Z drugiej strony –  eliminuje dodatkowe szkodliwe czynniki- na przykład łojotok. Widoczne efekty płynące ze stosowania retinolu  można zauważyć już około siódmego – dziesiątego dnia.  Ważne jest by tego typu leki stosować regularnie, a w razie wystąpienia nieprzyjemnych reakcji skontaktować się z lekarzem.

5,1 k

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *