Już nie raz pisałam o tym, że wypadanie włosów jest procesem całkiem naturalnym. Powodów do paniki nie powinniśmy mieć wtedy, gdy w ciągu dnia tracimy do stu włosów. Kłopot zaczyna się wówczas, gdy włosów wypada znacznie więcej i znajdujemy je niemal wszędzie. Szampony na porost włosów, pianki przyspieszające odrost to jednak nie wszystko. Co prawda takie specyfiki są skuteczne. Mimo wszystko warto zacząć dbać o włosy również od wewnątrz. Niezbędne zatem mogą okazać się tabletki na wypadanie włosów.

Dlaczego włosy wypadają?

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów są niedobory witamin oraz składników mineralnych w naszym organizmie. Nie ma co ukrywać – nasze społeczeństwo nie odżywia się dobrze, stąd te kłopoty. Większość z nas nie ma czasu na jedzenie posiłków, które będą zawierały odpowiednią dawkę niezbędnych substancji odżywczych. A odbija się niekorzystnie również na naszych włosach.

Przyczyną wypadania włosów może być także wiele chorób zakaźnych, które dodatkowo przebiegają z wysoką gorączką. Nadmierne wypadanie włosów można również odnotować w przypadku chorób, które zwalcza się antybiotykami.

Ale wypadanie włosów może mieć również aspekt genetyczny i „hormonalny”. Najczęściej panowie mają do czynienia z łysieniem androgenowym, które powstaje na skutek szkodliwego działania dihydrotestosteronu na mieszki włosowe. W przypadku mężczyzn łysienie tego typu może doprowadzić niemal do całkowitego wyłysienia. Natomiast w przypadku kobiet, łysienie androgenowe skutkuje jedynie wyraźnym przerzedzeniem włosów.

Na wzmożone wypadanie włosów

Jeżeli naszym problemem jest wypadanie włosów spowodowane niedoborami składników mineralnych i witamin, wówczas wystarczą dostępne w każdej aptece i bez recepty suplementy diety, które uzupełnią brakujące składniki. Można również zastosować tabletki na wypadanie włosów, które w swoim składzie zawierają wyciągi z roślin (skrzypu polnego, pokrzywy) oraz drożdży. Substancje w nich zawarte oddziałują korzystnie na włosy i przyczyniają się do ich regeneracji. Oczywiście nie można oczekiwać, że efekty pojawią się natychmiast. Jak każda kuracja, i taka wymaga sporo czasu.

Takich tabletek na wypadanie włosów jest sporo. Największym powodzeniem cieszą się: SkrzypoVita, Humavit, Inneov (te ostatnie zapewniają większą gęstość włosów).

Na łysienie androgenowe

O ile wypadanie włosów spowodowane niewłaściwym odżywianiem jest dość proste do zwalczenia, nie jest już łatwo z łysieniem spowodowanym działalnością hormonów płciowych. Na łysienie typu męskiego raczej nie pomogą tradycyjne tabletki. Trzeba zastosować pigułki, które będą hamowały aktywność dihydrotestosteronu. Muszą zatem zawierać w swoim składzie odpowiednie inhibitory tego procesu.

Takich tabletek na wypadanie włosów jest wiele. Większość z nich można nabywać wyłącznie za okazaniem recepty. Natomiast w drogeriach internetowych znajdziemy kilka produktów, które można kupić „od ręki”.

Jednym z tego typu preparatów jest Procerin (występujący również w postaci pianki). Specyfik ten przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety nie mogą go stosować. Kapsułki Procerin zawierają w swoim składzie takie składniki, które będą skutecznie hamowały przemiany testosteronu w dihydrotestosteron, a jednocześnie będą przyspieszały wzrost oraz zapobiegały dalszej ich utracie. Choć same tabletki na wypadanie włosów Procerin są skuteczne, nie należy ukrywać, że najlepsze rezultaty osiąga się stosując je wraz z pianką, która odpowiada za stymulację wzrostu włosów.

Innymi godnymi polecenia preparatami na wypadanie włosów są kapsułki Provillus. Specyfik ten występuje w dwóch wariantach: dla kobiet oraz dla mężczyzn. W składzie tabletek przeznaczonych dla pań można znaleźć takie substancje, które będą powstrzymywały wypadanie włosów, a jednocześnie stymulowały ich porost. W składzie znajdziemy między innymi: witaminę B6, magnez, biotynę, skrzyp polny. Natomiast tabletki Provillus dla mężczyzn poza składnikami „kobiecymi” znajdziemy między innymi: cynk, wyciąg z palmy sabałowej, wyciąg z muria puama.

Innym preparatem zwalczającym łysienie typu męskiego jest Advecia. Preparat ten zawiera w swoim składzie wszystkie substancje, które skutecznie przeciwdziałają wypadaniu włosów. W składzie znajdziemy między innymi: wyciąg z owocu palmy sabałowej, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z pestek winogron, L-lizynę czy argininę. Advecia przyniesie zadowalające rezultaty jeżeli zadbamy również o właściwą dietę. Ponadto zawarta w kapsułkach lizyna przyczynia się do zahamowania działalności enzymu 5-alfa reduktaza, który odpowiada za przekształcanie testosteronu w DHT.

Preparaty na łysienie w formie tabletek istnieją. Co więcej – mamy dość spory wybór. Warto jednak pamiętać, że tabletki na wypadanie włosów zadziałają, gdy będą stosowane sumiennie. Łykanie ich od czasu do czasu – gdy sobie o nich przypomnimy, nie będzie miało sensu. Nie należy również oczekiwać, że włosy już następnego dnia odrosną. Czasami na efekty trzeba czekać miesiąc, a czasami kilka miesięcy. Choć czas ten będzie dłużył się niemiłosiernie, przyszłość pokaże, że warto było.

5,1 k

2 thoughts on “Tabletki na wypadanie włosów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *