Jeżeli masz problem ze skórą głowy: łupieżem, wypadaniem włosów, łuszczycą, swędzeniem skóry, czy łojotokowym zapaleniem skóry, warto skorzystać z bogactwa nowej nauki, jaką jest trychologia. Czym się ona dokładnie zajmuje? Na czym polega leczenie? Tego dowiecie się z dzisiejszego wpisu.

Trychologia – na czym polega?

Trychologia jest dość nową nauką, której celem jest badanie kondycji skóry głowy oraz włosów. Oznacza to, że jest niezwykle pomocna w diagnozie oraz leczeniu problemów, które związane są z łysieniem, łuszczycą, łojotokiem czy łupieżem.

Jest to metoda, która do Polski dotarła jakieś cztery lata temu. Wcześniej sprawdziła się w Szwecji oraz innych krajach Europy. Wciąż budzi spore zainteresowanie, a to dlatego, że bazuje przede wszystkim na substancjach pochodzenia naturalnego.

Celem zabiegów trychologicznych jest odbudowanie mieszków włosowych, a następnie aktywizowanie ich do pracy. W efekcie dochodzi do zwiększenia ukrwienia skóry głowy i pobierania przez mieszki włosowe tlenu. Konsekwencją jest otwieranie i przyjmowanie „pokarmu”, który stanowią proteiny oraz minerały przyczyniające się do wzrostu włosów.

Trychologia – dla kogo?

Jak już wyżej wspomniałam – wszystkie zabiegi stosowane w trychologii są oparte o naturalne kosmetyki. Dzięki temu omijają nas wszystkie działania niepożądane.

Wszystkie zabiegi, które oferuje trychologia są skuteczne. Rezultaty kuracji najczęściej pojawiają się już po trzech miesiącach. Zaletą jest to, że nie wymagają one interwencji chirurgicznej. Również laser czy zażywanie sterydów nie jest konieczne.

Trychologia polecana jest wszystkim osobom, bez względu na wiek. Zabiegi w ramach tej nauki są w stanie zredukować wypadanie włosów spowodowane łysieniem plackowatym, łysieniem androgenowym mężczyzn, łysieniem androgenowym występującym u kobiet. Zabiegi wskazane są również w przypadku osób borykających się z łupieżem oraz łuszczycą.

Badania trychologiczne

Każda terapia rozpoczynana jest od dokładnego wywiadu z pacjentem. Następnie wykonywane są badania skóry głowy oraz mieszków włosowych. Wszystko odbywa się w 200-krotnym powiększeniu – ułatwia to specjalna mikrokamera. Na tej podstawie oceniana jest kondycja włosów, mieszków włosowych oraz stan skóry głowy.

Jeżeli podczas badania pojawią się wyniki, wskazujące jednoznacznie na objawy chorobowe, wówczas specjalista dobiera odpowiednią kurację. W zależności od schorzenia podawane są substancje odżywcze, których zadaniem jest pobudzenie mieszków włosowych oraz wspomaganie odrostu włosów.

Zabiegi trychologiczne

Każdy zabieg trychologiczny rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry głowy. Następnie wykonywany jest masaż, który przyczynia się do wzmocnienia krążenia krwi.

Kolejnym i już właściwym krokiem zabiegów jest nałożenie preparatów. Warto jeszcze raz podkreślić, że wszystkie specyfiki są całkowicie naturalne i nie przyczyniają się do powstawania podrażnień. Jeżeli będą stosowane we właściwy sposób i zgodnie ze swoim przeznaczeniem, wówczas są w stanie przynieść zaskakujące rezultaty, które skutecznie zlikwidują doskwierające choroby skóry głowy.

By móc zobaczyć efekty działania kuracji, należy poczekać około trzech miesięcy. Przykładowo – jeżeli borykamy się z wypadaniem włosów w stadium początkowym, wówczas rezultaty można ujrzeć już po dziesięciu seriach.

3,3 k

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *