Zima jest z całą pewnością tą porą roku, która ma wyjątkowo duży wpływ na nasz organizm. Gdy odchodzi, aby ustąpić miejsca wiośnie rzadko jesteśmy zawiedzione. Rzadko też wiosenna analiza naszego wyglądu wypada pozytywnie, zazwyczaj więc z niejakim przerażeniem odkrywamy, że niekorzystne warunki pogodowe wywarły na nas niemały wpływ. Szczególnie trudnym zadaniem okazuje się przywrócenie mocy i blasku włosom, które zimą bywają w istotny sposób zaniedbywane, sytuacja komplikuje się zaś, gdy odkrywamy, że przymrozki i noszenie niewygodnych czapek doprowadziły do tego, że nasze włosy są przerzedzone. Na szczęście istnieją domowe sposoby na przerzedzone włosy, które mogą okazać się nie tylko nadzwyczaj skuteczne, ale również relatywnie tanie.

Cudowna moc czosnku i cebuli

Środków pomagających w skutecznej walce z przerzedzonymi włosami poszukujemy zazwyczaj w aptece, tymczasem okazuje się, że wcale nie mniejszą skutecznością wykazują się te z nich, które możemy znaleźć we własnej lodówce. Gotowe do zmagań z wiosennymi przeziębieniami z pewnością trzymamy w niej zarówno cebulę, jak i czosnek, warto pamiętać zatem o tym, że tak jedno, jak i drugie warzywo może pomóc naszym przerzedzonym włosom. Nasze prababki już przed dziesięcioleciami odkryły, że sok z cebuli wzmacnia włosy i skórę głowy, nie zaszkodzi zatem, abyśmy i my podążyły ich śladem. Sok ze świeżej cebuli wystarczy delikatnie wmasować w skórę głowy, poczekać około pół godziny, a następnie spłukać go ciepłą wodą z dodatkiem ziół. Z pewnością efekty nie będą natychmiastowe, już kilkukrotne powtórzenie takiej kuracji przywróci jednak naszym włosom objętość i blask. Nie mniej skuteczny okazuje się być również czosnek, który znany jest z tego, że stymuluje wzrost włosów i wzmacnia ich cebulki. Pewnym problemem może okazać się oczywiście jego zapach, jeżeli jednak kuracja czosnkowa zostanie przeprowadzona wieczorem nie będzie on aż tak kłopotliwy. Najlepsze efekty daje nakłucie dwóch ząbków czosnku i wmasowanie naturalnego soku w skórę głowy. Po wykonaniu tego typu zabiegu można odczekać kilkanaście minut, a następnie opłukać włosy ciepłą wodą, na zdecydowanie lepsze rezultaty możemy jednak liczyć wówczas, gdy wstrzymamy się z tym krokiem, założymy na głowę czepek kąpielowy i udamy się spać. Kilkukrotne powtórzenie tego typu działań z pewnością przyniesie rezultat, który nas usatysfakcjonuje.

Czarna rzodkiew i jej moc

Zapach czosnku i cebuli nie musi przypaść nam do gustu. Nie oznacza to jednak wcale, że czeka nas rezygnacja z marzenia o posiadaniu pięknych włosów. Wcale nie mniej skutecznym naturalnym środkiem przeciwdziałającym ich przerzedzaniu okazuje się czarna rzodkiew, wskazane jest więc poważne zastanowienie się nad jej praktycznym zastosowaniem. Najbardziej wartościową jej częścią wydaje się w tym wypadku korzeń, wskazane jest zatem jego utarcie i nałożenie na skórę głowy. Czarna rzodkiew znana jest nie tylko z tego, że przeciwdziała wypadaniu włosów, ale i z tego, że regeneruje ich cebulki, jej ogromnym atutem okazuje się zaś być przyjemny, wiosenny zapach. Nie musimy przy tym wcale spieszyć się z jej spłukiwaniem, czas jest bowiem naszym sprzymierzeńcem podczas walki z wypadającymi włosów. Po starannym umyciu włosów warto opłukać je dodatkowo przestudzonym wywarem ziołowym i wzmocnić w ten sposób działanie tego niezwykle skutecznego warzywa.

Naturalne maseczki

Nasze babki i prababki nie miały dostępu do szamponów i odżywek, które dziś można kupić niemal w każdej aptece, a mimo to ich włosy zazwyczaj zachwycały swoją objętością. Jednym z praktykowanych przez nie domowych sposobów na przerzedzone włosy była uzdrawiająca moc maseczek, znalezienie składników, które nadawały się do ich stworzenia nie było przy tym szczególnie trudnym zadaniem. Właśnie naszym babkom zawdzięczamy wiedzę o cudownych właściwościach maseczki miodowo-cynamonowej charakteryzującej się nie tylko wyjątkową skutecznością, ale również niezwykłym zapachem, one też pozostawiły nam receptę na maseczkę oliwkową wykonywaną z wykorzystaniem żółtka kurzego jaja. Maseczki tego typu możemy przygotowywać samodzielnie, zadanie to nie jest bowiem ani trudne, ani pracochłonne, pamiętać musimy przy tym jedynie o konieczności kilkukrotnego powtórzenia zabiegu.

Wskazówki praktyczne

Plagą, z którą bez powodzenia walczymy na początku dwudziestego pierwszego wieku są bez wątpienia alergie. Mogą się one objawić nie tylko w okresie dzieciństwa, ale i w czasie, w którym młodość mamy już za sobą, stąd też powinnyśmy wykazywać się szczególną ostrożnością. Każdy domowy sposób na przerzedzone włosy powinnyśmy zatem przetestować na niewielkim fragmencie skóry głowy, warto upewnić się bowiem, że nie będziemy zmagać się ze znacznie poważniejszymi problemami niż ten, który generują włosy ze skłonnością do przerzedzania się. Pamiętajmy również, że niepowodzenie naturalnych metod zapobiegania wypadaniu włosów powinno skłonić nas do złożenia wizyty lekarzowi, który może zlecić wykonanie specjalistycznych badań.

One thought on “Przegląd domowych sposobów na przerzedzone włosy

1. Ja tam jakoś nie wierzę w ten wszystkie domowe sposoby. Kiedyś jeszcze to stosowałem, ale nic a nic nie pomogło. Nie ma to jak gotowe preparaty – tabletki, kremy, itd. Sam osobiście stosuję tego rodzaju środki na porost włosów a dokładnie spod tego linku. I uważam że są naprawdę dobre, chociaż drogie. Powoli widać efekty, a wcześniej nawet na takim etapie nie byłem. Więc nie dam sobie wmówić, że domowe sposoby są skuteczne!!