Któż z nas nie chciałby mieć pięknej i bujnej czupryny. Niestety natura nie każdego obdarowała taką „łaską”. Są ludzie, którzy nie tylko mają cienkie włosy, ale także włosy podatne na wypadanie. Choć codziennie tracimy około 100-150 włosów, to u dochodzi do znacznego przerzedzania się czupryny. Czy to oznacza, że trzeba się poddać? Oczywiście że nie. Istnieje wiele sposobów na to by wzmocnić włosy i pobudzić komórki włosowe do pracy. Z pomocą może przyjść mezoterapia – specjalny zabiegi wykonywany w salonie kosmetycznym bądź gabinecie dermatologii estetycznej – w zależności od rodzaju kuracji.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia jest zabiegiem, który polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli odżywczych. Kuracja przeprowadzana jest za pomocą specjalnego urządzenia, które przypomina pistolet z cieniutką igiełką. Skóra głowy jest ostrzykiwana co kilkanaście milimetrów. Dzięki igle istnieje możliwość przebicia się przez rogową warstwę naskórka, w ten sposób dobroczynne substancje mają szanse dotrzeć do skóry właściwej.

Warto wiedzieć, że zabieg ten jest bezbolesny. Lekki dyskomfort można odczuwać podczas pierwszego ukłucia, do kolejnych skóra głowy już się przyzwyczaja.

Skuteczność mezoterapii

Mezoterapia jest zabiegiem, który cechuje się dużą skutecznością. Warto wiedzieć, że przynosi dużo lepsze efekty aniżeli stosowanie kremów czy płynów na porost włosów. Dzieje się tak, ponieważ igła przebija się przez warstwę rogową naskórka. Może więc dotrzeć do skóry właściwej, w ten sposób docierając do „sedna” przyczyny. Zabieg mezoterapii jest nie tyle bardzo skuteczny, co niezwykle precyzyjny. Iniekcje wykonywane są metodą płaszczową, co oznacza że igła wbijana jest w odstępach 1-1,5-centymetrowych. W ten sposób istnieje możliwość precyzyjnego zadziałania na wybrane miejsca.

Warto jednak mieć świadomość, że jednorazowy zabieg mezoterapii „nie da rady”. Koniecznością jest powtarzanie zabiegów w regularnych odstępach czasu. Zaleca się wykonanie co najmniej dwóch (najlepiej jednak zdecydować się na 4-5 zabiegów) kuracji. W ten sposób przyczynimy się do wzmocnienia efektów kuracji.

Skład koktajlu odżywczego

Warto wiedzieć, że mezoterapia na łysienie jest zabiegiem, w którym nie jest stosowany wyłącznie jeden składnik. Skład koktajlu leczniczo-odżywczego uzależniony jest od indywidualnych problemów. Niekiedy taka ampułka może zawierać wyłącznie witaminy i składniki mineralne, gdy włosy i skóra głowy nie jest dostatecznie odżywiona (niedobory witamin i minerałów są jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów). W składzie koktajlu odżywczego można znaleźć również substancje lecznicze, dzięki którym można pobudzić komórki włosowe do pracy.

Jeżeli lekarz nie wie, co jest przyczyną wzmożonego wypadania włosów, wówczas zwykle zleca wykonanie stosownego badania skóry (check-up), dzięki któremu można poznać potrzeby skóry. W ten sposób można jeszcze lepiej dobrać skład koktajlu odżywczego.

Mezoterapia igłowa a mezoterapia bezigłowa

Warto wiedzieć, że w gabinetach można wykonać nie tylko mezoterapię igłową, ale również mezoterapią bezigłową. Podobnie jak w przypadku mezoterapii igłowej, odmiana bezigłowa polega na wprowadzeniu aktywnych składników koktajlu odżywczego w głębokie warstwy skóry. Jest to możliwe dzięki specjalnie przygotowanym impulsom elektrycznym. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, i w przeciwieństwie do mezoterapii igłowej, bezigłowa nie wiąże się z odczuwaniem jakiegokolwiek dyskomfortu.

Warto podkreślić, że zarówno mezoterapia igłowa, jak i mezoterapia bezigłowa są podobnie skuteczne. Przyczyniają się do pobudzenia komórek włosa do pracy, co zwykle skutkuje ponownym odrostem włosów.

Mezoterapia na łysienie a przeciwwskazania

Mezoterapia, czy to igłowa, czy to bezigłowa to zabiegi całkowicie bezpieczne. Właściwie każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów może z niego skorzystać. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują z wykonania zabiegu.

Przede wszystkim zabiegowi nie mogą poddawać się te osoby, które mają alergie na jakikolwiek składnik koktajlu odżywczego. Warto więc przed rozpoczęciem zabiegu poinformować specjalistę o ewentualnych uczuleniach.

Mezoterapia nie może być również wykonana kobietom w ciąży oraz kobietom karmiących piersią. Po tym okresie panie, które chcą poddać się zabiegowi, mogą to zrobić.

Po zabiegu

Mezoterapia bezigłowa właściwie przebiega bez większych skutków ubocznych. Warto jednak wspomnieć, że mezoterapia igłowa może skutkować pojawieniem się czerwonych punkcików krwi, które szybko jednak znikają. Co więcej – u niektórych osób mogą pojawić się niewielkie opuchnięcia w miejscu wstrzykiwania substancji. Jednak i one w ciągu kilku godzin znikają.

4,7 k

One thought on “Mezoterapia sposobem na łysienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *