Choć wypadanie włosów jest kwestią całkowicie naturalną, jeśli czupryna zaczyna się znacznie przerzedzać, jest to powód do niepokoju. Wypadające włosy – nie tylko u kobiet, ale również u panów, rodzą wiele lęków. Choć jeszcze jakiś czas temu całkowite wyłysienie było w modzie, dziś i mężczyźni bronią się przed wzmożonym wypadanie włosów, szczególnie jeśli zachodzi ono przedwcześnie. Na szczęście walkę z łysieniem można przeprowadzić zaledwie w 3 krokach. Wystarczy zastosować preparaty z serii Sigma Skin, za skuteczność których odpowiada nie tylko minoxidil. Uwaga – preparaty przeznaczone są wyłącznie dla mężczyzn.

Krok 1 – Hair Growth Stimulating Shampoo

Jeśli chcemy zwalczyć łysienie, pierwszym krokiem będzie sięgnięcie po szampon zawierający unikalną formułę. Składają się na nią skuteczne substancje, które nie tylko przeciwdziałają łysieniu i stymulują porost włosów, ale również zwiększają wchłanianie dobroczynnych substancji.

Hair Growth Stimulating Shampoo to przede wszystkim 3 najważniejsze składniki, dzięki którym walka ze wzmożonym wypadaniem włosów jest możliwa.

Biotyna (witamina H) – to substancja, która – jako że bierze udział w produkcji białek, węglowodanów i tłuszczów – wpływa korzystnie na kondycję włosów. Uważa się również iż przyczynia się do zahamowania reakcji prowadzącej do powstawania szkodliwego dla mieszków włosowych DHT. Pomaga również kontrolować wydzielanie się sebum, eliminując do minimum ryzyko łysienia o charakterze łojotokowym.

Apple Polyphenol to substancja, której skuteczność porównywalna jest ze skutecznością minoxidilu. Posiada właściwości stymulujące komórki włosowe do pracy, co skutkuje porostem włosów. Działa antyoksydacyjnie.

Retinol („witamina A w czystej postaci”) to substancja, która wykazuje silne działanie złuszczające. Zastępuje peeling, złuszczając martwe komórki naskórka. W ten sposób zwiększa wchłanianie dobroczynnych substancji przez skórę. Obecność retinolu gwarantuje lepszą skuteczność działania  szamponu Hair Growth Stimulating.

Warto podkreślić, że specyfik ten nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, w tym laurosiarczanu sodowego (SLS)

Jak stosować? Szampon może być wykorzystywany do codziennej pielęgnacji (min. 5 razy w tygodniu), bowiem w ten sposób można uzyskać najlepsze efekty. Trzeba pamiętać, by po nałożeniu specyfiku nie spłukiwać go natychmiast. Szampon, jeśli ma wykazać się skutecznością, należy przetrzymać na skórze głowy przez 1-2 minuty. Po spłukaniu, czynność mycia należy powtórzyć – jednak tym razem szampon należy pozostawić do 5 minut.

Krok 2 – Minoxidil Topical Spray

Krok 2. w walce z łysieniem to specjalny spray. Jego główną substancją jest osławiony już minoxidil o stężeniu 5% (wartość wystarczająca, jeśli chodzi o likwidację wzmożonego wypadania włosów).

Minoxidil jest substancją, która przede wszystkim odpowiada za pobudzenie komórek włosa do pracy. W ten sposób zapewnia odrost włosów, szczególnie na czubku głowy. Przyczynia się również do zwiększenia rozmiaru mieszków włosowych. Oddziałuje na fazę spoczynku włosów, doprowadzając do jej skrócenia. Jednocześnie wydłuża fazę wzrostu, odpowiadającej za wytwarzanie nowego włosa z mieszka włosowego. Minoxdil usprawnia krążenie – co zaś wpływa na znacznie lepsze odżywienie włosów.

Jako że w kroku 1. przygotowaliśmy skórę do wchłonięcia minoxidilu (oczyszczenie skóry głowy szamponem zawierającym retinol), skuteczność spray’u na łysienie jest dużo bardziej skuteczna.

Jak stosować? By zauważyć zadowalające efekty kuracji przeciwdziałającej wzmożonemu wypadaniu włosów za pomocą Minoxidil Topical Spray, należy rozprowadzić niewielką ilość specyfiku (1 ml = 5-krotne naciśnięcie główki preparatu) na miejsca pozbawione włosów. Taką czynność należy wykonać rano i wieczorem. Płyn należy wmasować w skórę głowy.

Krok 3 – Leave-In Conditioning

Krok trzeci i ostatni to nałożenie specjalnej odżywki – Leave-In Conditioning – oczywiście z serii Sigma Skin.

Preparat ten zawiera 4 podstawowe składniki, które wpływają korzystnie na kondycję włosów, jednocześnie hamując proces łysienia.

Podobnie jak w szamponie, tak i w odżywce znajdziemy Apple Polyphenol, który stymuluje komórki włosowe do pracy oraz wykazuje działanie przeciwutleniające.

Adenozyna to nukleozyd, który występuje w ludzkim organizmie jako element DNA. Choć najszersze zastosowanie ma w kosmetykach przeznaczonych dla skóry dojrzałej i skłonnej do zmarszczek, jego dobroczynne działanie wpływa także na włosy – odpowiada za pobudzenie porostu włosów, które stają się grubsze i mocniejsze.

Kofeina jest substancją, która odpowiada za stymulowanie porostu włosów.

Warto wiedzieć, że wszystkie 3 składniki, potęgując swoje działanie przyczyniają się do:

– regulowania szkodliwego oddziaływania DHT na mieszki włosowe,

– usprawnienia krążenia,

– stymulowania fazy wzrostu włosów,

– lepszego odżywienia mieszków włosowych.

Jak stosować? Odżywkę należy stosować dwa razy dziennie. Aplikacja powinna dotyczyć wyłącznie tych miejsc, które dotknięte są łysieniem. Po naniesieniu 2 ml specyfiku (2 ml = 10 naciśnięć główki opakowania) należy pozostawić go na skórze.

Podsumowanie

Warto wiedzieć, że wszystkie preparaty można stosować osobno. Nie da się jednak ukryć, że dopiero walka z łysieniem za pomocą wszystkich trzech preparatów z serii Sigma Skin charakteryzuje się najwyższą skutecznością. Wszystkie można zakupić w internetowej drogerii VitaLab.pl.

One thought on “Sigma Skin: leczenie łysienia w 3 krokach