Wzmożone wypadanie włosów jest ogromnym problemem, szczególnie u mężczyzn. Jest to spowodowane tym, że bardzo często doprowadza do całkowitego wyłysienia. Nikt z mężczyzn nie chce być łysy, szczególnie w młodym wieku. Dlatego też wszyscy panowie z problemem wzmożonego wypadania włosów decydują się na podjęcie kuracji przeciwdziałającej łysieniu. Nie da się ukryć, że na rynku preparatów jest wiele. Jednak tylko nieliczne charakteryzują się wysoką skutecznością oraz pozytywnymi opiniami. Trzymiesięczna kuracja za pomocą  Revivogen Scalp Therapy pozwala na uporanie się z nadmierna utratą włosów.

Revivogen Scalp Therapy na łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe to najczęstszy typ łysienia występujący u mężczyzn. Spowodowany jest – jak sama nazwa wskazuje – oddziaływaniem androgenów na mieszki włosowe. Zwykle ma charakter dziedziczny, a w genach otrzymujemy szczególną wrażliwość mieszków na działanie hormonów płciowych.

Spustoszenie czyni dihydrotestosteron. Jest to pochodna testosteronu, która powstaje na drodze reakcji enzymatycznej. Do powstawania szkodliwego DHT przyczynia się enzym alfa-5-reduktaza. To on powoduje przekształcanie się testosteronu w jego negatywnie działającą formę. Jeżeli proces oddziaływania DHT nie zostanie powstrzymany, wówczas dojdzie do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych, co powoduje utratę włosów na zawsze. Wtedy żadne, nawet najlepsze środki na łysienie nie pomagają.

Dlatego też, chcąc wyeliminować problem wzmożonego przerzedzania się czupryny oraz nie chcąc dopuścić do całkowitego wyłysienia, należy odpowiednio wcześnie zacząć walkę z nadmierną utratą włosów.

Jak działa Revivogen Scalp Therapy?

Działanie Revivogen Scalp Therapy bazuje na naturalnych składnikach, które określa się mianem inhibitorów DHT. Są to aktywne substancje, które odpowiadają za zmniejszenie produkcji szkodliwej formy testosteronu. Na skutek ich działania dochodzi do zablokowania enzymu alfa-5-reduktazy. Pozostałe składniki stymulują porost włosów oraz odpowiadają za zablokowanie androgenowych receptorów.

Aktywne składniki wychwytują szkodliwy enzym, uniemożliwiając produkcję szkodliwego DHT, odpowiadając za zmniejszenie jego ilości. Zaś dzięki pozostałym składnikom dochodzi do zablokowania procesów prowadzących do połączenia DHT z androgenowymi receptorami. Jednocześnie dochodzi do aktywizowania komórek włosa do pracy. To zaś doprowadza do pobudzenia zminiaturyzowanych mieszków włosowych, które stają się grubsze i większe. Efektem końcowym jest ponowny wzrost włosów.

Dobroczynny skład Revivogen Scalp Therapy

Aktywne składniki preparatu to przede wszystkim inhibitory DHT. Zalicza się do nich trzy najważniejsze, a zarazem najskuteczniejsze: ekstrakt jagód Saw Palmetto, kwas azelainowy, kwas oleinowy.

Jagody pozyskane z Saw Palmetto to bogactwo kwasów tłuszczowych, fitosteroli oraz alkoholi – substancji, które odpowiadają za porost włosów. Skuteczność tego wyciągu porównywana jest do skuteczności finasterydu. Na korzyść jagód przemawia jednak fakt braku jakichkolwiek działań niepożądanych. Wyciąg z Saw Palmetto nie wpływa negatywnie na sprawność seksualną, nie zaburzając erekcji. Wręcz przeciwnie – wspomaga zdrowie gruczołu krokowego.

Kwas azelainowy, to obok wyciągu z jagód Saw Palmetto, skuteczny inhibitor DHT. Działanie tej substancji polega przede wszystkim na regulowanie pracy gruczołów łojowych, prowadząc do zmniejszenia wydzielania sebum. Jednocześnie kwas ten przyczynia się do zmniejszenia aktywności DHT nawet o kilka procent.

W Revivogen Scalp Therapy ważna jest ponadto obecność kwasu oleinowego. Jest to substancja, która odpowiada za zwiększenie wychwycenia cząsteczek DHT negatywnie oddziałujących na mieszki włosowe.

Efektywność kuracji z Revivogen Scalp Therapy

Pierwsze rezultaty terapii mogą nie być zadowalające. Wręcz przeciwnie, mogą zniechęcić. A to dlatego, że w pierwszych tygodniach może dojść do wzmożonego wypadania włosów. Nie jest to żaden powód do niepokoju, lecz oznacza że aktywne składniki już zaczęły działać. W kolejnych tygodniach łatwo będzie zauważyć, że proces wypadania włosów został spowolniony. Po 3-5 miesiącach dochodzi do znacznego wzmocnienia włosów, które stają się znacznie grubsze. Dodatkowo w miejscach pozbawionych niegdyś włosów pojawiają się nowe.

Po upływie 16 miesięcy można zauważyć pełne efekty kuracji. By je jednak utrzymać, koniecznością jest kontynuowanie terapii. W tym okresie można jednak zmniejszyć częstotliwość stosowania preparatu – do 3-5 razy w tygodniu.  Jeżeli całkowicie przerwiemy kurację, wówczas włosy ponownie znaczną wypadać.

Dlaczego Revivogen Scalp Therapy?

Kuracja z Revivogen Scalp Therapy to gwarancja skuteczności oraz bezpieczeństwa. Składnikami preparatu są wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego, co zapobiega pojawianiu się negatywnych działań niepożądanych. Dzięki temu każdy, kogo problem łysienia androgenowego dotyczy, może stosować ten środek jako skuteczne narzędzie do walki ze wzmożonym wypadaniem włosów. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i panów.

Jego zaletą, dzięki odpowiedniemu składowi, jest wysoka skuteczność. W niespełna 12 miesięcy można uzyskać bardzo zadowalające efekty, przyczyniające się do zwiększenia objętości włosów.