Wzmożone wypadanie włosów jest najczęstszym problemem panów. Zwykle łysienie ma związek z czynnikami genetycznymi oraz uwarunkowaniami hormonalnymi. Wydawać by się więc mogło, że tak naprawdę mężczyźni nie mają wpływu na przerzedzającą się czuprynę – jeśli wszystko zapisane jest w genach, są skazani na postępujące łysienie. Czy faktycznie? Okazuje się, że istnieją możliwość zahamowania procesu wzmożonego wypadania włosów. Jeśli i Ty masz podobny problem, skorzystaj z poniższego poradnika. Poznasz 5 sposobów na to, by zatrzymać proces postępującego łysienia i by znów cieszyć się bujną fryzurą.

Możliwość 1. Odpowiednie odżywki

Jeśli chcesz zatrzymać proces łysienia, musisz działać jak najszybciej. Chodzi bowiem o to, by nie doprowadzić do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych. Gdy do tego dojdzie, szanse na przywrócenie czuprynie dawnej bujności będą niewielkie.

Co zatem możesz zrobić? Przede wszystkim zaopatrz się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Niezbędne będą dobroczynne odżywki do włosów, które w swoim składzie będą zawierały cenne substancje – składniki odżywcze, wpływające korzystnie na kondycję włosów. Koniecznością jest między innymi obecność cynku (zapobiega osłabieniu mieszków włosowych). Istotne znaczenie ma obecność w odżywkach do włosów witamin z grupy B, witaminy E oraz witaminy A. Dobrze, jeśli odżywki do włosów będą zawierały odpowiednie aminokwasy, niezbędne do budowy włosa.

Na rynku dostępnych jest wiele odżywek. W specjalnych rankingach przoduje jednak odżywka Revita.COR – preparat, który zawiera wiele cennych składników, a efekty działania są zaskakujące przede wszystkim w połączeniu z szamponem Revita – przeciwdziałającym wypadaniu włosów.

Możliwość 2. Odpowiednie szampony

Walkę z łysieniem można przeprowadzić, wykorzystując do tego celu odpowiednie szampony. Tego rodzaju specyfiki powinny zawierać w swoim składzie wiele cennych składników odżywczych. Jednak na nich skład specyfików nie powinien się zakończyć. Bardzo ważne jest to, by szampony na łysienie zawierały w swoim składzie substancje będące inhibitorami DHT. Koniecznością jest obecność substancji, które przyczyniają się do zablokowania procesów, prowadzących do przekształcenia testosteronu w szkodliwy DHT. Warto bowiem mieć świadomość, że właśnie nadwrażliwość mieszków włosowych na ten hormon przyczynia się do nadmiernego wypadania włosów.

Dobre efekty przynoszą szampony, które zawierają w swoim składzie 3 cenne inhibitory. Zalicza się do nich kwas azelainowy (redukuje łojotok, będący „siedliskiem” szkodliwego dihydrotestosteronu), kwas oleinowy (wspomaga proces przechwytywania cząsteczek DHT), wyciąg z jagód Saw Palmetto (odpowiada za stymulowanie porostu włosów, bez osłabiania potencji). Gdzie je można znaleźć? Warto szukać specyfików, które zawierają choćby jedną z substancji. Nie da się jednak ukryć, że najlepsze efekty przyniesie połączenie wszystkich trzech składników (takie połączenie zawiera np. szampon NR-07).

Istotne znaczenie w walce z łysieniem mają również szampony, które zawierają w swoim składzie minoxidil. Jest to substancja, która przyczynia się do zaktywizowania komórek włosa do pracy. W efekcie odpowiada za pobudzenie ponownego porostu włosów, oczywiście pod warunkiem, że nie doszło jeszcze do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych.

Możliwość 3. Tabletki przeciwdziałające wypadaniu włosom

By wspomóc leczenie łysienia i jednocześnie zatrzymać proces postępującego wypadania włosów, warto zdecydować się na odpowiednie tabletki. Takich specyfików jest wiele. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie preparaty są polecane.

Jeśli nie chcemy dopuścić do osłabienia potencji, wówczas należy unikać środków, które zawierają finasteryd. Jest to co prawda skuteczna substancja, aczkolwiek ma negatywny wpływ na kondycję seksualną. Wówczas koniecznością wydaje się być wybór pomiędzy bujną czupryną a bujnym życiem erotycznym.  Ranking najlepszych środków na łysienie poleca przede wszystkim Procerin oraz Provillus. Skuteczne są także tabletki Advecia na łysienie.

Możliwość 4. Fototerapia na łysienie

Jeśli chcemy przeciwdziałać łysieniu, warto zdecydować się na fototerapię. Jest to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg, który polega na naświetlaniu skóry głowy. W ten sposób dochodzi do masażu skóry głowy, efektem czego jest znaczne pobudzenie krążenia. Dzięki temu dochodzi do intensywnego pobudzenia porostu włosów.

Warto jednak mieć świadomość, że jednorazowa kuracja nie wchodzi w grę. By ujrzeć zadowalające rezultaty, koniecznością jest wykonanie całej serii zabiegów. Zwykle zaleca się 10 seansów, aczkolwiek wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji.

Możliwość 5. Mezoterapia sposobem na porost włosów

Warto zdecydować się na zabieg mezoterapii, jeśli chcemy pobudzić komórki włosowe do pracy, czego efektem jest porost włosów. Zabieg nie jest inwazyjny, aczkolwiek wiąże się z dyskomfortem. A to dlatego, że podczas kuracji dokonuje się iniekcji cienką igłą w skórę głowy. W ten sposób dostarczane są cenne substancje, których zadaniem jest pobudzenie porostu włosów. Skład takiego koktajlu odżywczego dobierany jest w sposób indywidualny. Dzięki temu efektywność kuracji jest wysoka.