Wzmożone wypadanie włosów jest dość częstym problemem, z którym przychodzi zmagać się przede wszystkim mężczyznom. Jest to kłopot, który zaczyna dotykać coraz to młodszych panów. Co zrobić, by przeciwdziałać łysieniu, nie doprowadzając do całkowitej utraty włosów? Trzeba łysienie powstrzymać. By było to możliwe, koniecznością jest znalezienie odpowiedniego specyfiku. Takiego, który będzie skuteczny. Wiemy, jak wybór preparatu na łysienie jest trudny. Dlatego też prezentujemy ranking najlepszych – naszym zdaniem specyfików.

1. Procerin (kapsułki, pianka, szampon)


Naszym numerem jeden jest Procerin. Jest to specyfik, który cieszy się uznaniem wszystkie mężczyzn w Stanach Zjednoczonych. Obecnie i Polacy mają okazję przekonać się o jego skuteczności. Specyfik dostępny jest w kilku wariantach: jako kapsułki, szampon albo pianka do włosów. Składniki zawarte w specyfikach przyczyniają się do stymulowania porostu włosów. Działanie preparatów opiera się o „unieszkodliwianie” DHT, który jest główną przyczyną łysienia androgenowego, charakterystycznego dla większości mężczyzn.

Dlaczego Procerin? Jego główną zaletą, poza skutecznością, jest brak skutków ubocznych. Stosowanie preparatu w żaden sposób nie wpływa na potencję, nie obniża libido. Dodatkowo Procerin przyczynia się do poprawy kondycji włosów, sprawiając że są odpowiednio odżywione i pełne blasku.

Preparat Procerin (pod każdą postacią) przeznaczony jest zarówno dla osób, u których doszło do częściowej degradacji mieszków włosowych, jak i dla osób, które dopiero co zaczynają łysieć.

2. Szampon Revita


Na drugiej pozycji uplasował się szampon Revita. Specyfik, którego skuteczność jest bardzo wysoka, a potwierdzają to pozytywne opinie osób, które miały okazję go stosować. W odróżnieniu od większości preparatów na wypadanie włosów, szampon ten przeznaczony jest nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet.

Revita to szampon, który w swoim składzie posiada substancje, które specyfik na porost włosów powinien posiadać. Nie jest to popularny w większości specyfików minoxidil, lecz zupełnie innowacyjny skład. Wśród substancji, które zasługują na uwagę są przede wszystkim: procyjanidyna B2 i C1, peptydy miedzi, ketokonazol, cenny element grupy nitrozonowej (stosowany w leczeniu łysienia androgenowego). W szamponie Revita znajdziemy także szereg innych dobroczynnych substancji, które należą do grupy antyoksydantów zwalczających wolne rodniki i pozytywnie wpływające na kondycję włosów.

By wzmocnić efekty kuracji, warto sięgnąć również po odżywkę z tej samej serii – Revita.COR. Jest to specyfik, który powstał w oparciu o innowacyjne technologie. Skład oparty jest o botaniczne komórki macierzyste, które przyczyniają się do stymulowania porostu włosów oraz zahamowania postępu łysienia.

3. NR-07


To kolejny środek na porost włosów, którego skuteczność w walce z łysieniem androgenowym jest wysoka. Sekret działania tego specyfiku tkwi w innowacyjnej formule, która pozwala na zahamowanie łysienia na czubku głowy. By zwiększyć efektywność preparatu na łysienie, NR-07 to specyfik oparty o nowoczesną technologię – Liposphere.

W składzie znajduje się nie tylko minoxidil. Wydawać by się mogło, że niczym ten specyfik się nie wyróżnia. Tymczasem stężenie tej substancji w NR-07 wynosi aż 5%, podczas gdy inne dostępne specyfiki zawierają minoxidil o stężeniu zaledwie 2%. Wyróżnikiem jest nie tylko wysokoprocentowy minoxidil,  ale i wiele innych substancji wspomagających walkę ze wzmożonym wypadaniem włosów. Na łysienie działa również procyjanidyna B2 i C1, wyciąg z jagody Saw Palmetto, kwas azelainowy, kwas oleinowy.

4. Provillus


W walce z łysieniem pomóc może Provillus preparat przeznaczony dla mężczyzn oraz przeznaczony dla kobiet.

Specyfik – zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej – ma postać kapsułek. Zawierają one szereg dobroczynnych substancji, które przyczyniają się do zahamowania łysienia oraz stymulowania porostu włosów.

Provillus dla mężczyzn oparty jest o innowacyjną, bo dwufazową formułę, która jest w stanie połączyć bioskładniki, zwalczając łysienie. Zawiera między innymi witaminę B6 oraz cynk, które wspólnie stanowią bardzo skuteczny środek na wypadanie włosów.

Provillus dla kobiet to kapsułki, których skład różni się nieco od składu preparatu dla mężczyzn. Także zawiera witaminę B6, ale ponadto skrzyp polny czy magnez.

Regularne zażywanie Provillus pozwala na zatrzymanie procesu łysienia oraz odpowiada za stymulowanie wzrostu włosów.

Podsumowanie

Nasz ranking to prezentacja najlepszych i dostępnych na polskim rynku specyfików na łysienie. Wszystkie charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością. Zawierają wiele cennych substancji, które wspomagają walkę z łysieniem, a jednocześnie stymulują porost włosów. Jednocześnie są to zupełnie naturalne składniki, nie wywołują skutków ubocznych. Trzeba jednak pamiętać, że widoczne rezultaty pojawiają się tylko wtedy, gdy środki na porost włosów stosowane są regularnie. Najlepsze efekty widoczne są już po miesiącu systematycznego stosowania.

One thought on “Środki na łysienie – nasz ranking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *